Pioneers in the industry, we offer digital tabletop scale from India.





₹ 3000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Capacity | 6 kg |
| Accuracy | 0.1 g |
| Platform Size | 200×200 mm |
| Material | ABS Body |
| Display Type | LED |
| Power Source | Mains |
| Application | Industrial, Kitchen, Retail, Laboratory, Jewellery |
| Connectivity | RS232, None |
| Pan Shape | Rectangle |
Shashank Gupta (Managing Director)
Staietech LLP
Plot No. A-75, Sec A-4 Tronica City, Loni, Loni - 201102, Ghaziabad, Uttar Pradesh, India