Providing you the best range of digital led standee, digital signage for hotel, staietech kiosk center studio room, led screen digital advertising, mobile phone charging kiosk and digital signage display with effective & timely delivery.





₹ 35500 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Module Resolution | 1080 |
| Dimension | 6 feet |
| Brightness | 350 cd/m2 |
| Display Shape | Rectangle |
| Active Screen Dimensions | 50 inch |
| Model Name/Number | staietech |
| Display Type | LED |
| Display Technology | lcd |
We are providing the best service for Digital Standee on Rent. digital touchscreen kiosk ..informative kiosk digital touchscreens kiosk Digital kiosk structure body only staietech digital information standee for hospitals advertising screen for information , mall advertisement As per the needs and requirements of our clients, we are involved in providing Promotional Digital Signage
we are the manufacture of digital signages and project signages , digital standies
DIGITAL SIGNAGE VERTICAL DISPLAYS FOR RETAILS STORES , DIGITAL SIGNAGE DISPLAYS FOR BRANDINGS DIGITAL STANDEE FOR SCHOOLS , LED STANDEE FOR COLLEGE , LED DIGITAL SIGNAGE FOR UNIVERSITIES
DIGITAL LED STANDEE ON RENT FOR EVENTS EXHIBITIONS , DIGITAL STANDEE MONTHLY RENTAL Sdigital a frame standee for retails brands we are manufacture of digital signage , digital standee on rent for events and exhibitions , digital signage manufacture delhi. gurgaon noida mumbai hyderabad , digital standee for goverment office , digital touch kiosk manufacture , digital table top , digital tent card digital signage solution by staietech





₹ 38000 / PieceGet Latest Price
| Shape | Rectangle |
| Body Material | Aluminum |
| Dimension | 40 |
| Contrast Ratio | 1000 |
| Panel Size | 32 |
| Panel Resolution | 4k |
| Frequency | 600 |






₹ 38000 / PieceGet Latest Price
| Model Name/Number | staietech |
| Size/Dimension | 6 |
| Usage/Application | Indoor |
| Monitor Type | LCD |
| Material | iron |
| Color | white |





₹ 45000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Display Size | 3 x 4 Ft |
| Pixels | P3 |
| Usage/Application | Indoor |
| Color | Black |
| Installation Type | Wall Mounted |
| Country of Origin | Made in India |











₹ 34500 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 2 Piece |
| Display Size | 32 inches |
| Warranty | 1 |
| Brand | staietech |
| Function | charge |
| Country of Origin | Made in India |
| 3 | tt |





₹ 47000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Shape | Rectangle |
| Body Material | Stainless Steel |
| Size | 32 Inch |
| Contrast Ratio | 444 |
| Frequency | 110 |
| Brand | STAIETECH |
| Product Code | ST32 |
| Input Voltage | 220 |
| Design Type | RECTANGLE |










₹ 15500 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Shape | Rectangle |
| Body Material | Acrylic |
| Brand | staietech llp |
| Lighting Type | LED |
| Dimension | 32 |
| Panel Size | 32 |
| Panel Resolution | hd |
| Country of Origin | Made in India |











₹ 22000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Shape | Rectangle |
| Body Material | Stainless Steel |
| Brand | staietech |
| Lighting Type | LED |
| Dimension | 55 |
| Contrast Ratio | 400 |
| Panel Size | 55 |
| Panel Resolution | 1080 |









₹ 52000 / UnitGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Unit |
| Brand | JKD |
| Lighting Type | LED |
| Body Material | Stainless Steel |
| Operating System | WINDOWS |
| Dimension | 55 INCH |
| Color | BLACK SILVER |
| Shape | Rectangle |







₹ 20000 / PieceGet Latest Price
| Shape | Rectangle |
| Body Material | Aluminum |
| Usage/Application | Indoor |
| Lighting Type | LED |
| Smart Phone Support | Android |
| Contrast Ratio | 500 |
| Vision Type | Day |
| No.of Channel | 8 Channel |
| Zoom Function | Yes |









₹ 4000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Brand | STAIETECH |
| Wash care | YES |
| Operation Environment | AC |
| Dimensions | 6 FEET |
| Usage/Application | Indoor Events |
| Service Location | Delhi ncr |
| Viewing Distance | 1 METRE |
| Active Screen Dimensions | 50 INCH |
| Material | IRON |
| Country of Origin | Made in India |











₹ 4500 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Shape | Rectangle |
| Dimension | 6feet |
| Body Material | Metal |
| Display Technology | 7 Segment |
| Display Shape | Rectangle |
| Lighting Type | LED |
| Display Colors | black |
| Active Screen Dimensions | 50 inch |
| Operating Voltage | 50 |
| Character Capacity | 4k |













₹ 40000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Country of Origin | Made in India |




₹ 35000 / PieceGet Latest Price
| Display Type | LCD |










₹ 23000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Function | led kiosk |
| Brand | staietech |
| Warranty | 1 year |
| CPU | metal |
| Contrast Ratio | 1000 |
| Aspect Ratio | full hd |
| Ram | 1 |
| Brightness | 111 |
| Hdd Storage | 16 |












₹ 36000 / UnitGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Unit |
| Display Size | big |
| Usage/Application | android |
| Shape | Rectangle |
| Color | black |
| Installation Type | company |
| Body Material | Acrylic |
| Working Voltage | 280 V |
| Power Source | Electric |





₹ 4000 / PieceGet Latest Price
| Screen Size | 55 inch |
| Orientation | Portrait |
| Resolution | Full HD |
| Brightness | 300–450 cd/m² |
| Touch Support | Non Touch |
| Operating System | Android |
| Cabinet Material | MS Powder Coated |
| Usage Area | Indoor |
| Input Interface | HDMI |
| Stand Type | Fixed Standee |





₹ 55000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Brightness | High |
| Material | iron |
| Brand | STAIETECH |
| Application | Signage |
| Features | Android |
| Additional Memory | 60GB |
| Connectivity | wifi |
| Data Ports | yes |
| Display | 32 to 65 inch |
| Memory | 16 GB |





₹ 45000 / UnitGet Latest Price
| Brand | JKD STAIETECH |
| Screen Dimensions | 55 |
| Display Technology | LCD |
| Color | ALL |
| Body Material | Metal |
| Connectivity | Wi-Fi, Ethernet |
| Shape | Rectangle |














₹ 28000 / PieceGet Latest Price
| Application/Usage | Indoor |
| Resolution | 1080 |
| Life Span | 555 |
| Pixel Density | 1080 |
| Input Voltage | 220 |
| Dimension | 50 |
| Country of Origin | Made in India |


₹ 5000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Shape | Rectangle |
| Body Material | Metal |
| Size | 43 Inch |
| Contrast Ratio | 222 |
| Frequency | 2 |
| Brand | staietech |
| Product Code | st43 |
| Input Voltage | 220 |
| Design Type | iphone |
| Product Type | touch |
Shashank Gupta (Managing Director)
Staietech LLP
Plot No. A-75, Sec A-4 Tronica City, Loni, Loni - 201102, Ghaziabad, Uttar Pradesh, India



















