Pioneers in the industry, we offer digital standee on rent, full colour led display standee, digital standee manufacturer, digital standee kioks structure only, multi touch kiosk rental and digital btr banquets from India.





₹ 4000 / PieceGet Latest Price
| Screen Size | 55 inch |
| Usage | Indoor |
| Interactivity | Non-Touch |
| Resolution | 4K |
| Display Panel Type | Commercial Grade |
| Operating System | Android |
| Connectivity | Wi-Fi, USB |
| Form Factor | Floor Standing |
| RAM | 2GB |
| Internal Storage | 16GB |
Digital standee on rent for events and Exhibitions pragati maidan yashoobhoomi expo mart











₹ 79000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Display Type | Outdoor LED |
| Display Color | Full Color RGB |
| Pixel Pitch | P4 |
| Usage | Outdoor |
| Display Size | 6x2 Ft |
| Control Mode | USB |
| Cabinet Material | Iron |
| IP Rating | IP54 |
| Mounting | Floor Stand |





₹ 4500 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Wash care | no |
| Viewing Distance | 119 |
| Country of Origin | Made in India |
| 46 | 7575 |



₹ 25900 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Wash care | 388 |
| Viewing Distance | 244 |
| Country of Origin | Made in India |
| 121 | 535 |





₹ 32000 / PieceGet Latest Price
| Display Type | LED |
| Wash care | Yes |
| Viewing Distance | 100 |
| Country of Origin | Made in India |
| 55 | 20 |
Digital standee manufacturer digital signage manufacturer digital signage kiosk manufacture




₹ 27000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Wash care | yes |
| Viewing Distance | 43 |
| Country of Origin | Made in India |
| 66 | 757575 |
| 43 | 777 |




₹ 5500 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Display Size | 43 inches |
| Display Type | TFT |
| Audio | In-Built Speaker |
| Brand | staietech |
| Function | Mobile Recharge |
| Country of Origin | Made in India |
| 8 | 76 |












₹ 36000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Board Size | 36x24 Inch |
| Service Location | india |
| Type of Banquet Facilities | Theatre Style |
| Color | Green |
| Usage/Application | Office |
| Board Material | Softboard Core |
| Country of Origin | Made in India |








₹ 76000 / PieceGet Latest Price
| Screen Size | 55 inch |
| Orientation | Portrait |
| Resolution | 4K |
| Brightness | 300–450 cd/m² |
| Touch Support | Capacitive Touch |
| Operating System | Android |
| Cabinet Material | MS Powder Coated |
| Usage Area | Indoor |
| Input Interface | HDMI |








₹ 25000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Screen Size | 43 inch |
| Orientation | Portrait |
| Resolution | Full HD |
| Brightness | 300–450 cd/m² |
| Touch Support | Non Touch |
| Operating System | Android |
| Cabinet Material | MS Powder Coated |
| Usage Area | Indoor |
| Input Interface | HDMI |
| Stand Type | Floor Standing |








₹ 45000 / PieceGet Latest Price
| Screen Size | 43 inch |
| Orientation | Portrait |
| Resolution | Full HD |
| Brightness | 300–450 cd/m² |
| Touch Support | Non Touch |
| Operating System | Android + Windows |
| Cabinet Material | MS Powder Coated |
| Usage Area | Indoor |
| Input Interface | HDMI |








₹ 65000 / PieceGet Latest Price
| Orientation | Portrait |
| Resolution | Full HD |
| Brightness | 300–450 cd/m² |
| Touch Support | Non Touch |
| Operating System | Android + Windows |
| Cabinet Material | MS Powder Coated |
| Usage Area | Indoor |
| Input Interface | HDMI |
full digital display standee is a modern freestanding advertising screen designed to showcase videos, images, menus, promotions, announcements, and branding content in high-definition digital format. These standees are widely used in retail stores, malls, restaurants, hotels, exhibitions, hospitals, corporate offices, and showrooms to attract customer attention and enhance brand visibility.
The most important factors when choosing one are display quality, commercial durability, connectivity options, content management, and continuous operating capability.





₹ 35000 / PieceGet Latest Price
| Screen Size | 32 inch |
| Orientation | Portrait |
| Resolution | Full HD |
| Brightness | 300–450 cd/m² |
| Touch Support | Non Touch |
| Operating System | Android + Windows |
| Cabinet Material | MS Powder Coated |
| Usage Area | Indoor |
| Input Interface | HDMI |
| Stand Type | Fixed Standee |









₹ 60000 / PieceGet Latest Price
| Screen Size | 55 inch |
| Orientation | Portrait |
| Resolution | 4K |
| Operating System | Android + Windows |
| Cabinet Material | MS Powder Coated |
| Usage Area | Indoor |
| Input Interface | HDMI |








₹ 48000 / PieceGet Latest Price
| Screen Size | 49 inch |
| Orientation | Portrait |
| Resolution | Full HD |
| Brightness | 300–450 cd/m² |
| Touch Support | Non Touch |
| Cabinet Material | MS Powder Coated |
| Usage Area | Indoor |
| Stand Type | Fixed Standee |









₹ 55000 / PieceGet Latest Price
| Screen Size | 55 inch |
| Orientation | Portrait |
| Resolution | Full HD |
| Brightness | 300–450 cd/m² |
| Touch Support | Non Touch |
| Operating System | Android + Windows |
| Cabinet Material | MS Powder Coated |
| Usage Area | Indoor |
| Input Interface | HDMI |
| Stand Type | Fixed Standee |









₹ 50000 / PieceGet Latest Price
| Screen Size | 43 inch |
| Orientation | Portrait |
| Resolution | Full HD |
| Brightness | 300–450 cd/m² |
| Operating System | Android |
| Cabinet Material | MS Powder Coated |
| Usage Area | Indoor |
| Input Interface | HDMI |
| Stand Type | Fixed Standee |









₹ 48000 / PieceGet Latest Price
| Screen Size | 43 inch |
| Orientation | Portrait |
| Resolution | Full HD |
| Brightness | 300–450 cd/m² |
| Touch Support | Non Touch |
| Operating System | Android + Windows |
| Cabinet Material | MS Powder Coated |
| Usage Area | Indoor |
| Input Interface | HDMI |
| Stand Type | Fixed Standee |




₹ 35000 / PieceGet Latest Price
| Screen Size | 43 inch |
| Usage | Indoor |
| Interactivity | Non-Touch |
| Resolution | Full HD |
| Display Panel Type | Commercial Grade |
| Operating System | Android |
| Connectivity | USB |
| Form Factor | Floor Standing |
| RAM | 2GB |
| Internal Storage | 8GB |
Btr display for banquets hotel welcome screens hotels entry screens banquet lawn screens





₹ 15000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Screen Size | 43 inch |
| Orientation | Portrait |
| Resolution | Full HD |
| Brightness | 300–450 cd/m² |
| Touch Support | Non Touch |
| Operating System | Android |
| Cabinet Material | Stainless Steel |
| Usage Area | Indoor |
| Input Interface | USB |
| Stand Type | Floor Standing |






₹ 20000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Screen Size | 43 inch |
| Orientation | Portrait |
| Resolution | Full HD |
| Brightness | 300–450 cd/m² |
| Touch Support | Non Touch |
| Operating System | Android |
| Cabinet Material | Stainless Steel |
| Usage Area | Indoor |
| Input Interface | HDMI |
| Stand Type | Floor Standing |









₹ 3500 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Display Type | LED |
| Service Location | DELHI ncr |
| 112 | 21879 |
Digital easel standee on rental for event and Exhibitions in delhi noida gurgaon , LED STANDEE ON RENTAL , DIGITAL SIGNAGE









₹ 30000 / PieceGet Latest Price
| Shape | Rectangle |
| Color | Black |
| Installation Type | Fixed |
| Type | digital standee for banquet |
| Brand | staietech |
| Features | mp4 |






₹ 108000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Application/Usage | Indoor |
| Screen Dimensions | 6 FEET |
| Display Technology | Dot Matrix |
| Color | BLACK |
| Body Material | Metal |
| Display Colors | ALL |
| I Deal In | New Only |











₹ 25600 / PieceGet Latest Price
| Display Type | LCD |
| Wash care | non |
| Viewing Distance | 170 |
| Country of Origin | Made in India |














₹ 4500 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Display Size | 32 inches |
| Display Type | LED |
| Audio | In-Built Speaker |
| Country of Origin | Made in India |
| 1 | 77 |









₹ 28500 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Display Type | LCD |
| Wash care | yes |
| Viewing Distance | 1000 |
| Country of Origin | Made in India |
| 33 | 353 |
| 33 | 333 |







₹ 45000 / PieceGet Latest Price
| Screen Size | 32 inch |
| Resolution | Full HD |
| Brightness | 300–450 cd/m² |
| Touch Support | Capacitive Touch |
| Operating System | Android |



₹ 68000 / PieceGet Latest Price
| Screen Size | 43 inch |
| Orientation | Portrait |
| Resolution | Full HD |
| Brightness | 300–450 cd/m² |
| Touch Support | Infrared Touch |
| Operating System | Android + Windows |
| Cabinet Material | MS Powder Coated |
| Usage Area | Indoor |
| Input Interface | HDMI |
| Stand Type | Fixed Standee |




₹ 3500 / PieceGet Latest Price
| Screen Size | 55 inch |
| Orientation | Portrait |
| Resolution | Full HD |
| Brightness | 300–450 cd/m² |
| Touch Support | Non Touch |
| Operating System | Android |
| Cabinet Material | MS Powder Coated |
| Usage Area | Indoor |
| Input Interface | HDMI |
| Stand Type | Fixed Standee |











₹ 40500 / PieceGet Latest Price
| Dimension | 6 feet |
| Input Voltage | 220 |
| Display Technology | Square Matrix |
| Life Span | 50000 |
| Resolution | hd |
| Body Material | Acrylic |
| Module Resolution | 1080 |
| Pixel Density | High |
| Pixel Pitch | 3 mm |
| Shape | Rectangle |




₹ 35000 / PieceGet Latest Price
| Screen Size | 43 inch |
| Usage | Indoor |
| Interactivity | Non-Touch |
| Resolution | Full HD |
| Display Panel Type | Commercial Grade |
Digital btr screen for banquets hotels welcome screens board to read screen btr board manufacture






₹ 30200 / PieceGet Latest Price
| Screen Size | 43 inch |
| Orientation | Portrait |
| Resolution | 4K |
| Brightness | 300–450 cd/m² |
| Touch Support | Non Touch |
| Operating System | Android |
| Cabinet Material | MS Powder Coated |
| Usage Area | Indoor |
| Input Interface | HDMI |
| Stand Type | Fixed Standee |




₹ 35000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Display Type | LCD |
| Wash care | no |
| Viewing Distance | 5 |
| Country of Origin | Made in India |




₹ 4000 / sq ftGet Latest Price
| Display Type | LED |
Digitalstandee on rental for events and exhibition


₹ 26000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Wash care | yes |
| Viewing Distance | 12121 |
| Country of Origin | Made in India |
| 12 | 232 |
| 1 | 121 |




₹ 25000 / PieceGet Latest Price
| Dimension | 50 |
| Input Voltage | 220 |
| Pixel Density | 1080 |
| Life Span | 555 |
| Resolution | 1080 |
| Country of Origin | Made in India |




₹ 42000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Dimension | 32 |
| Input Voltage | 220 |
| Pixel Density | hd |
| Life Span | 50000 |
| Resolution | hd |
| Connectivity | Ethernet |
| Font Styles Supported | Bold |
| Display Shape | Rectangle |
| Wash care | 1 |








₹ 62000 / PieceGet Latest Price
| Display Type | LED |
| Wash care | Yes |
| Viewing Distance | 200 |
| Country of Origin | Made in India |
| 6 | 45 |
43 inch ultraslim digital kiosk for sale and available on remtal for events n exhibition digital standee manufacture




₹ 59500 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Country of Origin | Made in India |
Shashank Gupta (Managing Director)
Staietech LLP
Plot No. A-75, Sec A-4 Tronica City, Loni, Loni - 201102, Ghaziabad, Uttar Pradesh, India






































