Pioneers in the industry, we offer digital standee on rent, 15.6 touchscreen android display table top, digital signage solution, 10.1 inch photo frame, interactive flat panel 86 inch on rent for events and digital standee advertising display for college , schools from India.






₹ 3200 / PieceGet Latest Price
| Display Type | LED |
| Wash care | Yes |
| Viewing Distance | 2p0 |
| Country of Origin | Made in India |
| 4 | 21 |
Digital standee on rental 43 inch on rental for event and Exhibitions in delhi noida gurgaon






₹ 11500 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Color | Black |
| Installation Type | Wall Mounted |
| Display Size | 15.6 |
| Type | staietech |
| Shape | Rectangle |
| Brand | staietech |
| Brightness | 350 |
| Output External Control | hdmi |
| Touch Tools | capacitive |





₹ 25000 / PieceGet Latest Price
| Shape | Rectangle |
| Body Material | Aluminum |
| Size | 65 Inch |
| Contrast Ratio | 200 |
| Frequency | High |
| Brand | Staietech |
| Product Code | St |
Full display standee available on rental for events and exhibition p2.5 led standee manufacture in india




₹ 5800 / PieceGet Latest Price
| Size | A4 (8x12 Inch) |
| Material | Plastic |
| Usage/Application | Gift |
| Color | Brown |
| Brand | Staietech |
| Expected Delivery Time | 1 |
| Country of Origin | Made in India |








₹ 5500 / PieceGet Latest Price
| Size | A4 (8x12 Inch) |
| Material | Fibreglass |
| Color | Brown |





₹ 15000 / PieceGet Latest Price
| Size | 86 Inch |
| Panel Type | LED |
| Brand | Staietech |
| Resolution | 4K UHD (3840 x 2160) |
| RAM | 8GB |
| ROM | 128GB |
| Touch Points | 29 |
| Operating System | Windows |
| Aspect Ratio | Full |
| Response Time | 4ms |
86 inch tv and 86 inch interactive pannel on rental for event and Exhibitions in delhi noida gurgaon







₹ 36000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Shape | Rectangle |
| Body Material | Stainless Steel |
| Brand | staietech |
| Dimension | 6 feet |
| Contrast Ratio | high |
| Panel Size | 55 inch |
| Panel Resolution | 1080 |


₹ 3500 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Usage/Application | advertise |
| Brand | staitech |
| Screen Dimensions | 6 feet |
| Display Technology | Square Matrix |
| Body Material | Acrylic |
| Display Colors | all |
| Connectivity | Ethernet, Wi-Fi |
| Module Resolution | Digital standies for rents |
| Shape | Square |
| Lighting Type | LED |
Shashank Gupta (Managing Director)
Staietech LLP
Plot No. A-75, Sec A-4 Tronica City, Loni, Loni - 201102, Ghaziabad, Uttar Pradesh, India





